Прокремлівський мер-спортсмен Тбілісі Каладзе сварить грузинів з єропейцями

Генеральний секретар керівної партії Грузії "Грузинська мрія" та проросійський мер Тбілісі, в минулому відомий спортсмен, Каха Каладзе заявив, що влада не вважає обов’язковим узгоджувати політику країни з зовнішньополітичною лінією ЄС, доки Грузія не є членом євроспільноти.

Про це пише Грузия-Online.

За словами Кахи Каладзе, Грузія не приєднується до санкцій, а питання про доцільність авіасполучення з рф стоятиме на порядку денному після того, як Грузія стане членом ЄС.

Він додав, що коли Грузія стане членом Євросоюзу, "ми прийматимемо рішення, які відповідають загальноєвропейським інтересам".

"Грузія поки що не є членом ЄС. Ми незалежна, суверенна країна, яка прагне Європи й бажає євроінтеграції. Коли ми матимемо статус, і ми станемо країною-членом Євросоюзу, звичайно, прийматимемо рішення, які відповідають спільним інтересам", — наголосив Каха Каладзе.

23 червня 2022 року Європейська Рада на саміті у Брюсселі ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз, але відмовила Грузії. Також статус кандидата було надано Молдові.

Проросійська "Грузинська мрія" послідовно веде промосковську політику, блокуючи поступальний рух Грузії в бік Євросоюзу.

Так, останнім часом, президент рф Путін видав указ, яким скасував візовий режим для громадян Грузії. Також Путін зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала неприйнятним скасування візового режиму з боку росії й заявила, що вимагає проведення засідання Ради безпеки з цього приводу. Вона зауважила, що скасування росією візового режиму та відновлення прямого авіасполучення — це провокація, яка спричинить бурхливу реакцію громадськості.

Ввечері 10 травня у Тбілісі біля будівлі Міністерства закордонних справ Грузії розпочалась акція протесту проти поновлення прямого авіасполучення з росією.

15 травня декілька авіакомпаній звернулися до Агентства цивільної авіації Грузії за дозволом розпочати регулярні польоти до росії.

19 травня у міжнародному аеропорту Тбілісі приземлився перший після чотирирічної перерви прямий рейс із Москви.

29 травня 27 послів країн ЄС, акредитованих у Грузії під час зустрічі з віцепрем’єром, міністром економіки Грузії Леваном Давіташвілі оголосили йому демарш через відновлення авіасполучення між і москвою і Тбілісі.

«Аргумент»